Bár az elmúlt kilenc évben mindig kikaptunk, a DVTK edzője szerint legyőzhető a Debrecen

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában szombaton 18 órakor a DVSC vendége lesz a DVTK labdarúgó csapata. A diósgyőriek a meccs előtt egy nappal sajtótájékoztatót tartottak, melyen Fernando Fernandez válaszolt az újságírók kérdéseire.

“Kemény mérkőzés vár ránk szombaton a DVSC otthonában. Vendéglátóink jól kezdték a bajnokságot, győztek a PAFC ellen idegenben, legutóbb pedig hazai pályán a hajrában mentettek pontot a Mezőkövesd ellen. Tavaly is jó csapattal rendelkeztek, ami szinte teljes egészében együtt maradt, a kiváló edzőjüknek nem kellett a csapatépítésre sok időt fordítani, foglalkozhatott a részletekkel. Egy biztos, nem lesz egyszerű feladatunk.”

Ami a statisztikákat illeti, nincs sok örömünk a visszatekintésben. Mindössze a 28. élvonalbeli DVSC – DVTK mérkőzés következik idegenben, mert a hazai csapat a ’80-as évek előtt nem sok idényt töltött az élvonalban, 1968-ban és 1969-ben megjárták a harmadosztályt is.

A DVTK első és máig utolsó alkalommal 2009-ben győzött Debrecenben, igaz az igencsak emlékezetesre sikeredett.

A 2008/2009-es bajnokság őszi szezonjában látogattunk a hajdúságiak otthonába és a Sisa Tibor vezette fiatal diósgyőri legénység nagy meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a később bajnoki címet szerző hajdúsági együttest. A DVTK győztes csapata így állt fel: Vojinović – Bokros, Sebők V., Kamber, Gohér – Ahodikpe, Szélpál (Lipusz, 60.), Búrány, Takács P., Szabó V. (Homma, 53.) – Tóth M. (Tchana, 85.). A mérkőzésen a 32. percben a hazaiak szereztek vezetést, majd Takács Péter és Tóth Mihály góljával fordítottuk meg a találkozót. Ez volt történetünk során az első és eddig egyetlen alkalom, hogy három ponttal távoztunk Debrecenből.

DVSC – DVTK 2-1 G.: Bacsa

Idegenbeli örökmérlegünk: 27 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 23 vereség, 13 rúgott, és 66 kapott gól.

Reméljük, szombaton megfordul a szerencse és ismét győzelemmel indulhat haza a csapat Debrenenből.